Sık Sorulan Sorular

BEL Group’un sahibi kimdir?
Bel Group, geleneksel peyniri yaratıcı ürün konseptine çeviren uluslararası bir aile şirketi grubudur. Şirketin ana markası olan La Vache qui rit, 1900'lü yılların başında şirketin kurucusu olan Leon Bel tarafından geliştirildi.
BEL Group’un kaç fabrikası vardır? Kaç kişi istihdam edilmektedir?
Dünya çapında 27 peynir üretim tesisi ve 31 ofisinde 12,000 üzerinde çalışanıyla, Bel'in uluslararası ve yerel markaları 120'den fazla ülkede varlık göstermektedir.
Türkiye'de satışa sunulan BEL ürünlerinin ne kadarı yerel üretimdir?
2006 yılı sonunda Türkiye pazarına giren Bel Group, bu tarih itibariyle La Vache qui rit, Karper ve Piknik ürünlerinin tamamını Çorlu/Tekirdağ tesislerinde üretmekte ve pazarlamaktadır.
BEL Group ürünleri dünyanın her yerinde aynı mıdır?
Ürünlerimizin kalitesi tüm dünyada aynı olmakla birlikte, ürünlerin yapısı, reçetesi, ambalajı, markası ve lezzeti yerel ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir. BEL Group faaliyet gösterdiği her ülkenin yerel alışkanlıklarına, damak zevkine, kültürel ve dini geçmişine ve o ülkedeki tüketicilerin alım gücüne uygun yerel ürünler geliştirmektedir.
BEL Türkiye ürünleri koruyucu içeriyor mu?
BEL Türkiye’nin porsiyon ve bardak ürünlerinin hiçbiri koruyucu, trans yağ ve palm yağı içermemektedir. Palm yağı Türkiye gıda mevzuatı kuralları gereği peynir ürünleri grubunda kullanımı yasak bir hammaddedir.
BEL Türkiye hangi ürünleri satmaktadır?
BEL Türkiye’de
La Vache qui rit: Üçgen, krem peynir ve dilimli peynir
Karper: Üçgen, krem peynir ve dilimli peynir
Piknik: Üçgen peynir, küvet tereyağı ve krem peynir
Kiri: Kare Porsiyon
Minibabybel: Yuvarlak Porsiyon
BEL Group ürünlerinin kalitesi tüm dünyada aynı mı?
Ürünlerimizin kalitesi tüm dünyada aynı olmakla birlikte, ürünlerin yapısı, reçetesi, ambalajı, markası ve lezzeti yerel ihtiyaçlara göre farklılık göstermektedir.
BEL Group ürünleri helal ürünler midir?
BEL Group tüm dünyada tüketicilerinin tercih ve ihtiyaçlarına göre ürün kriterlerini belirlemektedir. BEL Group, nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkelerde ürünlerinin içeriklerinde kullanılan tüm hammaddelerin Helal gerekliliklerine uygunluğu kontrol edilerek Helal üretim koşulları sağlanarak ürün üretmektedir.
info@bel.com.tr
+90 (212) 326 42 00
Hakkı Yeten Cad. BJK Süleyman Seba Kompleksi F Ofis Blok Selenium Plaza No:10/B Kat:17 Fulya Beşiktaş İstanbul